E-BÜLTENE-bultenimize üye olup gelişmelerden haberdar olun.

YDS EĞİTİMLERİMİZ BAŞLIYOR.Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), bu yıldan itibaren yabancı dil bilgisi seviyesini belirlemeye yönelik olarak sadece Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavı'nı (YDS) yapacağını, ÜDS ve KPDS gibi diğer yabancı dil seviye belirleme sınavlarını yapmayacağını bildirdi.

Sınavın ilk uygulamasının 7 Nisan 2013 tarihinde yapılmasının planlandığının kaydedildiği açıklamada, 2013 yılından itibaren Ösym tarafından yabancı dil bilgisi seviyesini belirlemeye yönelik olarak sadece YDS'nin yapılacağı, ÜDS ve KPDS gibi diğer yabancı dil seviye belirleme sınavlarının yapılmayacağı bildirildi.

Program detayları

Katılım Seviyesi : Intermediate, Upper-Intermediate
Katılımcı Sayısı : Min. 6 - Max.10 Kişi
Planlanan Başlangıç Tarihlerii : 19 Ocak
Planlanan Bitiş Tarihi : 27 Mart
Eğitim Süresi - Saati : 9 hafta - 80 saat
Eğitim Günleri : Pazartesi-Çarşamba-Cuma (19:00 - 21:20)
Haftalık Ders Saat : 9


Katılım Seviyesi : Intermediate, Upper-Intermediate
Katılımcı Sayısı : Min. 6 - Max.10 Kişi
Planlanan Başlangıç Tarihlerii : 24 Ocak
Planlanan Bitiş Tarihi : 29 Mart
Eğitim Süresi - Saati : 10 hafta - 80 saat
Eğitim Günleri : Cumartesi - pazar (09:30 - 13:00)
Haftalık Ders Saat : 8


Neden London House'u tercih etmeliyim ?

  • Sınav sürecine tüm yönleriyle hakim, sınavda karşınıza gelebilecek sorulara karşı en iyi çalışma metotlarını uygulayan ve başarılı olmanız için gerekli tüm bilgiyi size en iyi şekilde aktaracak olan, YDS alanında uzman ve tecrübeli eğitmen kadromuz en büyük farkımızdır.
     
  • YDS sınav programında en uygun materyal kullanılması, öğrencilerimize tüm materyal ve kaynakların ücretsiz olarak sağlanması en büyük farkımızdır.
     
  • Hazırlık sürecinde öğrencilerin potansiyel eksiklerini tespit eden ve mevcut ilerleme seviyesini objektif bir şekilde ortaya koyan tarama testlerinin yanı sıra, sınav formatına uygun olarak hazırlanmış özgün deneme sınavları en büyük farkımızdır.

YDS Sınavı’nda Çıkabilecek Soru Dağılımı:

1)Dilbilgisi bölümü:  10 soru

2) Cümle Tamamlama: 10 soru. Verilmiş olan cümlelerde boş kalan alnı tamamlamanız istenir.

3) Cloze Test bölümü: 5 soru.  Bu bölümde 2 adet paragraf verilerek , bu paragrafların her birinde bulunan 5’er adet boşluğa gelecek kelime seçilir.

4) Çeviri bölümü: 12 soru. İngilizce-Türkçe ve Türkçe-İngilizce 6’ar soru şeklinde uygulanır.

5) Paragraf Tamamlama (Paragraph Completion): Toplam 5 soru. 5 kısa paragraf’tan birer cümle çıkarılarak adayın seçenekler arasında bu cümleyi bulması beklenir.

6) Duruma uygun ifadeyi bulma: Toplam soru 5 soru. Adayın soruda verilen duruma uygun gelebilecek cümleyi seçenekler arasında bulması beklenir.

7)Paragrafta  anlam bütünlüğünü bozan cümleyi bulma: Toplam 4 soru . Adayın, verilen paragrafta numaralandırılan cümlelerin hangisinin paragrafın geneline uymadığını bulması beklenir.

8) Anlamca en yakın cümle bulma: Toplam 4 soru. Adayın verilen cümlelere en yakın anlamdaki şıkkı işaretlemesi beklenir.

9) Diyalog Tamamlama: Toplam 5 soru. Adayın verilen karşılıklı konuşmada boş bırakılan yere seçeneklerden uygun olanı yerleştirmesi beklenir.

10) Okuma: Toplam 20 soru. Adaya 5 okuma parçası verilir. Her bir okuma parçası ile ilgili 4’er soru sorulur.
Toplamda 80 sorudan oluşmaktadır.