E-BÜLTENE-bultenimize üye olup gelişmelerden haberdar olun.

IELTSInternational English Language Testing System, İngilizce'nin geçerli olduğu ortamlarda eğitim almak veya çalışmak isteyen adayların İngilizce dil seviyesini ölçmek için hazırlanmış bir sınavdır.

IELTS, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, İngiltere ve Amerika gibi birçok ülkelerdeki üniversite ve şirketler tarafından kabul edilmektedir.

Türkiye'de IELTS'i kabul eden üniversite ve şirket sayısı ise gün geçtikçe artmaktadır.

Örneğin: Boğaziçi, Bilkent, Bilgi, Yeditepe Üniversiteleri ve THY, Yapı Kredi ve Akbank gibi. Ayrıca göçmenlik büroları ve devlet kurumları da IELTS sınavını tanımaktadırlar.

Sınavla İlgili Detaylar

IELTS Sınavı Listening (Dinleme), Reading (Okuma), Writing (Yazma) ve Speaking (Konuşma) olmak üzere 4 bölümden oluşmaktadır.

Konuşma bölümü hariç, toplam sınav süresi 2 saat 45 dakikadır. Sınav tarihinden sonra 13. gün test sonuç raporunuz kurye ile adresinize gönderilecektir.

Test sonuç raporunda, Listening, Reading, Writing ve Speaking bölümlerinin ayrı olarak 9 üzerinden değerlendirmesi ve bunların ortalaması olan sonuç notunuz yer almaktadır.

Eğitim Programı

IELTS programında Reading için okuma teknikleri ve kelime hazinesi geliştirme gibi stratejiler uygulanmaktadır.

Writing bölümü için gramer ve noktalama işaretleri üzerinde çalışılmaktadır. Listening ve Speaking bölümleri için dinleme ve konuşma çalışmalarıyla katılımcının dile yatkınlığı ve alışkanlığı arttırılmaktadır.

Bunların yanında ayrıca , IELTS'de karşılaşılacak soru türleri üzerine çalışılmakta ve düzenli olarak deneme sınavları yapılmaktadır.

IELTS eğitimlerimiz grup şeklinde olduğu gibi bire-bir eğitim metoduyla kişiye özel olarak uygulanabilmektedir.

Eğitim ortamı U düzeni sistemde gayet modern masa ve sandalyelerle dizayn edilmiştir.

Tüm dersliklerimiz projeksiyon destekli ve klimalıdır. Derslerimiz 6-8 kişilik özel gruplarda işlenmektedir.

IELTS sınav sistemine hakim ve alanında uzman eğitmenlerimizle birlikte sizleri hedefinize ulaştıracak bir program sağlamaktayız.

Not: Tüm eğitim materyalleri ücretsiz olarak kursiyerlerimize sunulmaktadır.