E-BÜLTENE-bultenimize üye olup gelişmelerden haberdar olun.

Arapça

Arapça 22 Orta Doğu ülkesinde yaklaşık 200 milyonluk bir nüfus tarafından konuşulan bir dil olmakla birlikte kullanıldığı coğrafya itibariyle dünya tarihinin, kültürel birikiminin ve ekonomi gerçeklerinin temelini oluşturmaktadır.

Kullanıldığı coğrafyada bulunan bir çok tarihi eserin varlığı ve Arapçanın edebi yoğunluğu, Arapça öğreniminin önemini artırmaktadır.

Son yıllarda Arap ülkeleriyle olan siyasi ve ekonomik ilişkilerin artması da Arapçaya olan talebi artırmaktadır.

Bu sebeple hazırlamış olduğumuz Arapça programımız size mesleki ve akademik çalışmalarınızda gereksinim duyacağınız Arapça bilgisini vermeyi amaçlamaktadır.

Eğitim Programı

Tamamı 8 kur olan Arapça eğitimlerimizde her kur 56 saattir.

Arapça gramer bilgisi dahilinde alfabe, kipler, fiiller, marife ve nekre, merfu, mensub ve mecrur kelimelerin yanı sıra zamir, soru edatı ve işaret isimleri gibi genel dil bilgisi konularını içermektedir.

Öğrenci sözcüklerin anlamını, okunuşunu ve cümle içinde kullanılışını hem kitaptan okuyarak, hem de Arapçası ve diksiyonu mükemmel yabancı öğretmenlerin seslendirdiği CD'lerden dinleyerek öğrenir.

Eğitim sürecimiz alanında uzman ve deneyimli Türk-yabancı eğitmenlerimiz tarafından sağlanmaktadır.

Kur bitiminde yapılan final sınavlarında başarılı olan kursiyerlerimize London House Arapça dil sertifikası verilmektedir.

Eğitim ortamı ve Materyaller

Eğitim ortamı U düzeni sistemde gayet modern masa ve sandalyelerle dizayn edilmiştir. Tüm dersliklerimiz projeksiyon destekli ve klimalıdır.

Derslerimiz projeksiyon ve bilgisayar desteğiyle görsel ve işitsel zenginliğin sağlandığı bir ortamda işlenmektedir.

Eğitimlerde Arapça eğitim seti kitapları kullanılmaktadır. Ayrıca derslerimiz ekstra kaynak ve materyallerle zenginleştirilmektedir.

Not : Tüm eğitim materyalleri ücretsiz olarak kursiyerlerimize sunulmaktadır.