E-BÜLTENE-bultenimize üye olup gelişmelerden haberdar olun.

A1 Konsolosluk Sınavı

A1 Almanca Konsolosluk Sınavı (Aile Birleşimi) Eğitimleri

Almanya konsolosluğunun yeni düzenlemeleri çerçevesinde Almanya'ya vize alabilmek için A1 Temel düzeyde Almanca bilinmesi ve bunu belgeleyici Almanca sertifikasına sahip olunması zorunluluğu bulunmaktadır.Bu kapsamda London House,  Almanca eğitim programları  düzenlemekte ve öğrencilerin seviyelerine uygun sınıflar aracılığıyla etkin bir almanca eğitimi sunmaktadır.
Almanca yeterliliğini belgeleyici sertifika sınavı için gerekli olan eğitimini etkin bir şekilde London House’tan alan kursiyerlerimiz, Almanya konsolosluğunun resmi temsilcisi statüsündeki GOETHE enstitüsünün yapmış olduğu sertifika sınavına katılabilmektedir. Sınavda başarı olan kursiyerler elde ettikleri sertifika ile vize aşamasında herhangi bir engelle karşılaşmamaktadırlar.

Program Detayları

Almanca sertifika sınavı için gerekli olan A1 düzeyinde Almanca eğitimi 2,5 aylık bir periyotta, hafta içi akşam ve hafta sonu opsiyonlarıyla kursiyerlerimize sunulmaktadır. Eğitimlerimiz, son derece tecrübeli, kalifiye ve formasyon eğitimi almış eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir. Derslerde projeksiyon ve farklı görsel materyaller kullanılarak derslerin etkinliği ve verimliliği artırılmaktadır.

Aile Birleşimine Yönelik Almanca

1. Seviye   “Schritte 1”
2. Seviye   “Schritte 2”

Gruplar Günler Saatler Kurs Süresi
1. Grup P.tesi-Salı-Prş-Cuma 19:00 - 21:20 8 Hafta - 100 Saat
2. Grup Cumartesi - Pazar 09:00 - 13:00 10 Hafta - 100 Saat
3. Grup Cumartesi - Pazar 14:00 - 18:00 10 Hafta - 100 Sa


Sınavla İlgili Detaylar

Almanca aile birleşimi sınavı dört temel bölümden oluşmaktadır. Sınavda adayların Konuşma, yazma, dinleme ve okuma alanlarındaki bilgi ve yetenekleri test edilmektedir.

Konuşma: Kendini tanıtma, soru sorma ve sorulara yanıt verme
Dinleme: Dinletilen konuşmaları ve soruları anlama, sorulara yanıt verme
Okuma:  Verilen okuma parçalarındaki sorulara yanıt verme
Yazma: Herhangi bir başvuru formunu doldurma, Almanca mail yada mektup yazma

Sınavda başarılı olabilmek için 100 üzerinden en az 60 puan alınmalıdır. Her bölüm 25 puan'dan oluşmaktadır.
Aile Birleşimi sınavı ayda bir kez yapılmaktadır. Sınav merkezi bir sistem üzerinden  İstanbul, Ankara ve İzmir'de yapılmaktadır. Aile birleşimi yoluyla Almanya'ya gidecek için eşlerin mutlaka 18 yaşında olmaları gerekmektedir. 18 yaşından küçükler evli dahi olsalar Aile Birleşimi yoluyla Almanya'ya gidemezler. Aile birleşimiyle Almanya'ya gidecek çocukların ise 18 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir. 18 yaşını dolduran çocuklar yetişkin sayıldıklarından kabul edilmemektedir.